Witaj Gościu - Rejestracja
Czy z czasem całkiem zrezygnują ze świetlic szkolnych?
1 kwietnia 2015 godz. 07:17
vw1.jpg

Dyskutujemy nad godzinami pracy świetlic szkolnych. Rodzice powinni poświęcić dzieciom więcej czasu – mówi Robert Raczyński, prezydent Lubina. Nic nie jest jeszcze przesądzone, ale radni miejscy i włodarz Lubina przyglądają się świetlicom. Jest ryzyko, że rodzice będą musieli we własnym zakresie zapewnić opiekę dzieciom w godzinach swojej pracy

-  Nie może być tak, że będzie się odchodzić od opieki nad dzieckiem. Jestem przeciwnikiem zostawiania dziecka w szkole na 10 godzin. Jako rodzic nie wyobrażam sobie takiej sytuacji zostawiania 6 – latka na 10 – 12 godzin  w świetlicy. Część radnych opowiada się za takimi rozwiązaniami, że nie można doprowadzić do takiej sytuacji, że rodzice rezygnują z opieki nad dzieckiem. Istnieje pomoc rodzicielska albo towarzyska. Są tacy, którzy pracują w nocy i trudno żebyśmy uruchamiali świetlice w nocy – mówił Robert Raczyński pytany o ewentualne skrócenie godzin pracy świetlic szkolnych. W ubiegłym roku placówki szkolne dostosowywały godziny pracy świetlic do nowych wytycznych. Wówczas już skrócono nieznacznie godziny otwarcia. Wszystko wskazuje na to, że i w tym roku podobny pomysł chodzi po głowie prezydenta i radnych miejskich. Wbrew pozorom opieka w świetlicach nie jest obszerna. Placówki szkolne otwierają je średnio od 6:30. O godzinie 8:00 dzieci zaczynają lekcje, które trwają zwykle do 12:30 lub 13:20. Wówczas znowu pracę rozpoczynają świetlice i zwykle otwarte są do godziny 15:30, w nielicznych punktach do 16:00. To oznacza, że świetlice pracują w szkołach średnio w sumie około 4,5 godziny. Jak się okazuje ten czas wydaje się być zbyt długim dla prezydenta i rady miejskiej. Choć Robert Raczyński zapewnia, że trwają tylko rozmowy na ten temat, to jest ryzyko, że rodzice będą musieli poszukać innego sposobu na opiekę nad dziećmi w czasie, gdy sami pracują, a ich pociechy nie mają lekcji. 

Autor: ab
Galeria
IMG_3040.JPG
Nick:
Tytuł:
Komentarz:
Kod z obrazka:
captcha
Komentarze (4)
14 kwietnia 2015 godz. 10:28 - ktoś
Do prezydenta
Chyba kogoś nieźle ..... jestem matka 6 które jako królik doświadczalnych poszedł do pierwszej klasy, ja pracuje od 7.30 do 15.30 a mąż ma zmiany i moje dziecko w świetlicy siedzi godzinkę rano i po południu. Nie mam możliwości żeby kogoś prosić o opiekę a jak mam zatrudnić nianie to niech mi pan prezydent zapłaci za nią bo mnie nie stać. Panie prezydencie i jego elito zastanówcie się co wy robicie, zamiast wspierać rodziców to wy im dowalacie dodatkowego problemu, jakby ich mieli mało. Ten nasz kraj schodzi na psy.
9 kwietnia 2015 godz. 23:31 - UM
???
Prezydent to jest człowiek niebezpieczny.
9 kwietnia 2015 godz. 09:21 - Tolka
Samotna matka?
Panie Prezydencie... jak Pana lubie tak dziś mnie Pan rozśmieszył. Jako samotna matka musze zarabiać za dwoje zeby nie zyc z zasilku z ktorego zreszta nie da sie wyzyc. Pracuje na pelnych obrotach i zeby zarobic rozsadne pieniadze starczace na moje i corki utrzymanie musze pracowac we wroclawiu. W trasie jestem od 6 do 16 i moje dziecko jest zmuszone byc w tych godz w swietlicy. Ja mam dziecku poswiecic wiecej czasu? Prosze bardzo. Prosze dac mi etat w lubinie od 8 do 15 od poniedzialku do piatku na ktorym zarobie tyle zeby oplacic szkole potrzeby i rate kredytu na mieszkanie czy rachunki czyli ok 3500 zl. Podejme sie go z wielka przyjemnoscia i poswiece czas dziecku;)
2 kwietnia 2015 godz. 11:28 - Centralnyino
Wczoraj
wieczorem napisałem tu komentarz. Dzisiaj już go nie ma. Czyżby kolejny portalik kupiony przez Raczyńskiego?? (gdybyś napisał to by był :))