Witaj Gościu - Rejestracja
Okłamali kibiców? Przejmą Zagłębie Lubin?
20 maja 2015 godz. 15:55
vw1.jpg

  Stowarzyszenie Sympatyków Zagłębia Lubin Zagłębie Fanatyków nazywa rzecz po imieniu – oszukano nas. Magistrat, który jeszcze kilka miesięcy temu rzekomo nie był zainteresowany przejęciem Zagłębia Lubin obecnie podpisał już porozumienie w celu przejęcia klubu.  

 

 

Na stronie internetowej Zagłębia Fanatyków czytamy: „Prezydent miasta Robert Raczyński przed kilkoma dniami stwierdził w lokalnej prasie, że prowadzone są rozmowy z KGHM Polska Miedź S.A., w celu przejęcia Zagłębia Lubin. Informację tę potwierdza rzecznik lubińskiego koncernu, dodając, że to miasto było inicjatorem tego przedsięwzięcia:" (...) władze miejskie wyraziły wolę przejęcia w całości finansowania sportu w Lubinie(...)". Na domiar złego, prezydent Raczyński przyznał, że w ostatnich dniach podpisano już porozumienie w tej sprawie.

Wypowiedzi prezydenta stoją w rażącej sprzeczności z zapewnieniami, którymi od miesięcy karmiono Stowarzyszenie "Zagłębie Fanatyków". Wielokrotnie na przestrzeni ponad pół roku spotykaliśmy się z najbliższymi współpracownikami Roberta Raczyńskiego. Za każdym razem otrzymywaliśmy tę samą odpowiedź. Zapewniano nas w sposób jednoznaczny, że miasto nie jest i nie będzie zainteresowane wejściem w posiadanie Zagłębia. Otrzymywaliśmy również zapewnienia, że jeśli ten stan rzeczy miałby się zmienić, będziemy o tym poinformowani przez właściwe osoby.

Nazywając więc rzeczy po imieniu, wygląda na to, że zostaliśmy poddani ordynarnej rozgrywce politycznej, z góry nastawionej na wyciszenie sprawy i ułatwienie prowadzenia negocjacji z KGHM. Tym sposobem przedstawiciele miasta wystawili sobie jak najgorsze świadectwo. Było kilka miesięcy na społeczne konsultacje, potraktowanie nas jak partnerów z którymi można i należy rozmawiać o przyszłości Zagłębia.

Dziś maski opadły, za kulisami toczy się rozgrywka o partykularne, bliżej nieokreślone cele. "Zagłębie Fanatyków" apeluje do władz miasta o zachowanie resztek honoru. Zaniechajcie swoich działań. Wasza polityka doprowadzi do upadku Zagłębia w dającej się określić przyszłości. Kiedy skończą się gwarancje sponsorskie, samorząd zostanie z ciężarem nie do udźwignięcia, skażecie klub na niebyt. Kibice Zagłębia nigdy się na to nie zgodzą!

Wszystkich kibiców prosimy o zrozumienie i jedność, ważą się losy Zagłębia, wspólnymi siłami nie doprowadźmy do Jego zniszczenia. Już raz zostaliśmy zaatakowani, że mieszamy się w politykę, że bawimy w kampanię. Jak pokazał czas nasze obawy były zasadne. To prawda, że znów mamy do czynienia z gorącym politycznym okresem, nie będziemy jednak zamiatać spraw pod dywan, ponieważ dobro Zagłębia było, jest i będzie dla nas na pierwszym miejscu.

SSZL „Zagłębie Fanatyków”

Inf. SSZL

 

 

Autor: ab
Galeria
214qk9t_3.jpg
Nick:
Tytuł:
Komentarz:
Kod z obrazka:
captcha
Komentarze (1)
21 maja 2015 godz. 23:56 - kibic
bardzo dobrze koledzy
no nareszcie wzieli sie za was, mam nadzieję ze w koncu mieszkancy lubina zrozumieja jakiego maja gospodarza, jak sie dobierał do kasy miejskich spolek i zrobil prywatne miasto to was nie interesowało, jak sie dobrał do gminy lubin to tez mieliscie to gdzies, mam nadzieje ze teraz jak odczujecie na wlasnej skorze jakiego lobuza macie i uklad mifijny wami rzadzi to ruszycie tylki i cos zrobicie, a nie tylko gadać będziecie!!!!!!!!!!!!!