Witaj Gościu - Rejestracja
Nowy rozkład jazdy autobusów
12 czerwca 2015 godz. 09:34
vw1.jpg

Wakacyjny rozkład jazdy  autobusów miejskich w tym roku ma dotyczyć nie tylko innych godzin odjazdów, ale również nowych linii autobusowych.. Z Lubina będzie można bezpośrednio dojechać w wiele odległych miejsc na terenie gminy wiejskiej.


Od 1 lipca wejdzie w życie nowy, wakacyjny rozkład jazdy komunikacji miejskiej, dzięki któremu żółte autobusy zaczną docierać z Lubina do wszystkich miejscowości w Gminie Lubin oraz do Ścinawy.

Oprócz tradycyjnej zmiany godzin odjazdów na okres wakacji na liniach miejskich zostaną wprowadzone nowe linie:  - 100 z Lubina do Niemstowa przez Miroszowice, niektóre kursy będą przedłużone do Gogołowic przez Miłosną, - 102 z Lubina do Gorzycy przez Krzeczyn Mały, Krzeczyn Wielki oraz z Lubina, - 103 z Lubina do Siedlec przez Księginice, Czerniec (w soboty i niedziele do Siedlec oraz Czerńca dojeżdżać będzie linia 102 na wydłużonej trasie z Dąbrowy Górnej), - 104 z Lubina do Buczynki przez Osiek, Pieszków, Raszową, Raszową Małą, Miłoradzice; niektóre kursy będą kursowały z wjazdem do Raszówki na ul. Witosa i Polną, - 105 z Lubina do Bukownej przez Chróstnik, Gorzelin, Raszówkę, Karczowiska, Zimną Wodę, Wiercień, Lisiec, - 112 z Lubina do Ścinawy przez Siedlce, Turów.

Autobusy linii 112 będą zatrzymywały się m. in. pod dworcem kolejowym w Ścinawie, dzięki czemu mieszkańcy Lubina będą mogli dojeżdżać na pociągi odjeżdżające w kierunku Wrocławia. Linie 100, 102 będą rozpoczynać bieg w Lubinie na ulicy Kościuszki, natomiast linie 103, 104, 105 i 112 na pętli KGHM.

Do Szklar Górnych, Obory, Osieka i Kłopotowa dojeżdżać będą wybrane kursy linii 4. Niektóre kursy linii 5 zostaną wydłużone od pętli WPEC do remizy w Krzeczynie Wielkim przez Chróstnik, natomiast do Goli docierać będą wybrane połączenia linii 8.

Od września wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego planowane jest zwiększenie liczby połączeń zarówno na liniach miejskich, jak i podmiejskich.

Uruchomienie linii podmiejskich jest efektem wznowienia współpracy miasta Lubina z gminą Lubin na mocy zawartego porozumienia o wspólnej organizacji publicznego transportu zbiorowego. Funkcjonowanie połączeń wybiegających poza Lubin będzie kosztowało miesięcznie około 250 tysięcy złotych w okresie wakacji i 350 tysięcy złotych w okresie szkolnym.

Wszystkie połączenia, w tym nowa linia 112 do Ścinawy, będą darmowe dla wszystkich pasażerów.
inf. Jacek Mamiński, rzecznik prasowy prezydenta Lubina

 

 

Autor: ab
Galeria
Nick:
Tytuł:
Komentarz:
Kod z obrazka:
captcha
Komentarze (1)
14 czerwca 2015 godz. 17:30 - Andrzej
Razem można więcej i lepiej
Nareszcie. Zmiany, które zaszły jesienią w Gminie Lubin umożliwiły wprowadzenie od lipca 2015 wspólnej miejsko-wiejskiej komunikacji nawet z rozszerzeniem na powiat. Myślę,że jak Rudna zobaczy jak to u nas funkcjonuje,to żeby nie być dinozaurem szybko poprosi o przyłączenie. Powiem nawet więcej,będą się tej darmowej komunikacji przyglądać inni i może to być kiedyś norma na całą Polskę. W końcu przecież władza ma tak rządzić,aby ludziom żyło się lepiej i zdrowiej. Nie wiem czy już ktoś zarządził porównanie zachorowań na ołowicę najmłodszych dzieci sprzed darmowej komunikacji i obecnie? Myślę,że warto to sprawdzić,bo mogłyby być dodatkowe pieniądze z Unii. Chciałbym przy okazji podziękować 9 radnym z gminnej Rady za przychylenie się do połączenia komunikacji. Widocznie przejrzeli już na oczy i nie chcą więcej narażać się swojemu elektoratowi. Zrozumieli,że przy globalnej wiosce,jaką teraz jest cały świat dzielenie ludzi na wieśniaków i mieszczuchów jest po prostu głupie.