Witaj Gościu - Rejestracja
Forenc: Nasze ambicje są większe
18 lipca 2015 godz. 19:53

Inauguracja sezonu 2015/2016 w Ekstraklasie dla Zagłębia Lubin zaczęła się od remisu. 1:1 z Podbeskidziem Bielsko Biała to mało, ale mecz Miedziowych z góralami mógł się podobać. Gwiazdą spotkania dla fanów Zagłębia był nowy zawodnik – Jan Vlasko.

Początek meczu z Podbeskidziem nie należał do wymarzonych. Już w drugiej minucie spotkania Słowak Robert Demjan wykorzystał błąd Todorowskiego i nieuwagę bramkarza Miedziowych  ustalając wynik na 1:0 dla gości. - Było, minęło. Każdemu zdarza się błąd. Potem robiłem wszystko, by to naprawić. Drużyna pomogła. Zremisowaliśmy, ale szkoda, ze nie wygraliśmy, bo graliśmy pełnym polem. Chcemy wygrywać każdy kolejny mecz i to jest do zrealizowania. Co będzie, to pokaże tabela. Udało nam się dziś nie przegrać, ale nasze ambicje są dużo  większe.  - mówił po spotkaniu  Konrad Forenc, kapitan Miedziowych.
 Pierwsza połowa nie zadowoliła fanów lubińskiego klubu. Gra zaczęła się układać, gdy na murawę wszedł Jan Vlasko. Znacznie podniósł poziom gry w wydaniu Zagłębia Lubin.  W 84 minucie Maciej Dąbrowski wypracował rzut karny. Przyczynił się do tego Krystian Nowak faulując Dąbrowskiego. W 85 minucie Papadopulos wykorzystał „jedenastkę” i wyrównał wynik na 1:1. Choć do końca meczu Miedziowi starali się jak mogli, by podnieść wynik na swoją korzyść, to zabrakło odrobiny szczęścia i dokładności.
Autor: Marzena